A teraz taras!

regaly na ksiazki Iwiński Piotr

Idealnym miejscem wypoczynkowym, które jest pożądane zarówno w każdym domu, jak i mieszkaniu jest balkon / taras. Przestrzeń ta, jeśli tylko zostanie właściwie zaaranżowana, może stanowić nie tylko świetne miejsce do rekreacji na świeżym powietrzu ( i to bez wychodzenia z domu), ale także prawdziwą ozdobę.

Z myślą o stworzeniu funkcjonalnego balkonu, bądź tarasu, architekci doradzają zapewnienie mu pełnego lub chociaż częściowego zadaszenia. Opcja ta jest naprawdę rozsądna biorąc pod uwagę klimat, w którym żyjemy.

Z drugiej strony, podczas upalnych dni, dobrze mieć również dostęp do markizy (dostępne są bardzo różne wzory), która skutecznie ochroni przed słońcem. Jeżeli posiadamy dom wolnostojący, to najlepszym pomysłem będzie zaaranżowanie tarasu na parterze, najlepiej od razu z zejściem do ogrodu – o ile takowy jest.

Myśląc o budowie tarasu / balkonu, starajmy się unikać lokowania go po tej stronie domu, po której panuje wysokie natężenie hałasu, wynikające choćby z obecności ruchliwej, głośnej ulicy. Wybierzmy raczej stronę możliwe najspokojniejszą, najlepiej z widokiem na zieleń.

You may also like...