Akumulator zimą

https://www.filtry-dpf-fap.pl/czyszczenie-dpf/filtry-fap www.justcause.pl http://ewpa.pl/oferty/case-koparko-ladowarki.html

Bardzo duża grupa osób, które posiadają własne pojazdy zastanawia się jak przechowywać je zimą. Oczywiście jeżeli chodzi o różnego rodzaju pojazdy takie jak skutery czy motocykle trzeba je odpowiednio przygotować do tak zwanego zimowania, podczas którego nie będą przecież używane.

A może to porwać przecież nawet kilka miesięcy w zależności od pogody panującej na dworze. Nie można zapominać o tym żeby na ten czas zabrać akumulator do domu, żeby nie uległ uszkodzeniu podczas tak bardzo długiego postoju.

Należy również pamiętać o tym, żeby go odpowiednio naładować raz na jakiś czas. Takie działania na pewno go ochronią i pozwolą na znakomity star maszyna w trasę gdy pogoda ulegnie poprawieniu.

A co zrobić w czasie zimy z samochodowym akumulatorem? Przechowywanie akumulatora i jego odpowiednie zabezpieczenie na zimę zależy od bardzo wielu czynników. Ogromny wpływ na to ma częstotliwość użytkowania samochodu.

Jeżeli codziennie jeździsz nim do pracy to przecież nie możesz sobie pozwolić na wkładanie i wyciąganie akumulatora dwa razy w ciągu dnia. Natomiast jak jeździsz tylko raz na kilka dni podczas zimy to jak najbardziej warto zabierać ze sobą do domu akumulator.

Jedynym wyjątkiem będzie tutaj trzymanie auta w garażu. Jeżeli masz ten luksus to nie musisz robić praktycznie nic.

Jednak jak zimą nie jeździsz prawie wcale lub w ogóle to koniecznie naładuj co jakiś czas swój akumulator żeby go odpowiednio ochronić. W innym przypadku podczas długiego nieużywania może po prosu stracić swoje właściwości.

You may also like...