Antena samochodowa – jaką wybrać?

Aneta samochodowa umożliwia odbiór stacji radiowych w samochodzie. Jest zatem niezbędnym akcesorium dla każdego kierowcy, który chce podczas jazdy korzystać z radia samochodowego. Jeśli zatem w Twoim pojeździe doszło do uszkodzenia anteny, musisz po prostu wymienić ją na nową. Ale jeśli masz problemy z prawidłowym odbiorem stacji radiowej, najpierw sprawdź, czy zakup wzmacniacza nie okaże się rozwiązaniem tego problemu.

Gdy wzmacniacz nie przyniesie zadowalających efektów, zacznij rozglądać się za nową anteną. Jaka antena samochodowa będzie najlepszym wyborem?

Jaka antena samochodowa będzie najlepsza?

Jeśli uszkodzeniu uległa fabryczna antena samochodowa, to najlepszym wyjściem z sytuacji będzie zakup dokładnie takiego samego modelu, którego parametry zostały dostosowane do instalacji w danym samochodzie. Warto jednak mieć na uwadze, że kupno oryginalnej anteny będzie wiązało się z dość sporym wydatkiem, a także koniecznością odwiedzenia autoryzowanego serwisu. Jest jednak jeszcze inne rozwiązanie, które wiąże się z mniejszymi wydatkami.

Są to mianowicie uniwersalne anteny samochodowe, powszechnie dostępne na rynku, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Taką uniwersalną, gumową antenę ze wzmacniaczem kupisz już za około 20 zł! Nie będzie to zatem zbyt duży wydatek – maksymalnie 30 zł. Produkt wykonany z tworzywa sztucznego będzie odporny na promienie UV oraz różne inne czynniki zewnętrzne. Zwróć uwagę, by antena samochodowa była wyposażona w uszczelkę, która zapobiegnie przeciekaniu wody do wnętrza pojazdu.

Na rynku bez problemu znajdziesz także anteny teleskopowe, dostosowane do danego modelu samochodu. Dostępne są także tak zwane „płetwy rekina” (ich kształt faktycznie nawiązuje do płetwy tej drapieżnej ryby), które pełnią tę samą funkcję, co klasyczne anteny umieszczone na dachu samochodu.

Odpowiedni dobór anteny samochodowej

Nie wybieraj pierwszej lepszej anteny samochodowej do swojego pojazdu. Przeczytaj uważnie opis danego produktu, by mieć pewność, że dany model będzie odpowiedni dla Twojego auta.

Tylko odpowiednio dobrana antena zapewni dobrej jakości odbiór stacji radiowych. Zanim wybierzesz się do sklepu po nową antenę, rozejrzyj się również za używaną, ale oryginalną i wciąż sprawną anteną samochodową. Takie rozwiązanie również może zdać egzamin!.

You may also like...