Belfast – miasto dwóch światów

www.1410grunwald.com.pl tanie loty do rzymu last minute

Niewiele jest miast tak wspaniale łączących ze sobą nowoczesne wygody i historyczne zabytki jak Belfast. Historia tego wyjątkowego miasta sięga czasów osadników Szkockich, którzy w XVIII wieku zaczęli budować swoją osadę. Proces rozwoju został gwałtownie przerwany w 1709 roku, kiedy miasto spłonęło na skutek pożaru. Na szczęście miasto szybko zostało odbudowane, a obecnie jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Irlandii.

Belfast jest miastem, w którym to co stare łączy się z tym, co nowe. Wartymi zwiedzania są na pewno ratusz, który ze względu na wygląd nazywany jest „tortem weselnym”. Warto zobaczyć również neoromańską Katedrę św. Anny, w której znajdują się jedne z najpiękniejszych witraży na świecie oraz oryginalne organy kościelne, które z pewnością docenią koneserzy muzyki sakralnej.

Ponadto wartym obejrzenia jest również Ulster Musem, w którym zwiedzający mogą zapoznać się z historią Irlandii Północnej opowiedzianą z różnych perspektyw w bardzo przystępnej formie. Zobacz również: garaże blaszane.

You may also like...