Ciągle pada

Nie raz zdarzyło się całe mokre lato, a taka pogoda to zmora wakacyjnych urlopów szczególnie z dziećmi. Jednak czasem taka sytuacja jest doskonałym momentem na nawiązanie ponownych więzi z dziećmi, które z jakiegoś powodu się od nas oddaliły, albo po prostu my zajęci problemami dnia codziennego nie poświęcamy im czasu.

Podczas słonecznych dni leżymy na kocu, a dziecko buduje samo zamki z piasku, jednak, gdy pada zaczyna się robić marudne i szybko się nudzi. Dlatego w takich momentach ważne jest wspólne działanie i zainteresowanie czymś dziecka.

Dzięki temu nie tylko będzie zadowolone, ale również ty znów staniesz się najukochańsza i najwspanialsza. Podczas deszczu nie trzeba siedzieć w pokoju hotelowym i oglądać bajki, czy rysować kredkami.

Jeśli nie jest zbyt zimno to załóżcie kalosze oraz kurtki przeciwdeszczowe i skaczącym krokiem po kałużach pójdzie zobaczyć, jak wygląda morze w deszczu, co robią mewy, pokaż dziecku jak zmienia się otoczenie w taką pogodę. Takie nowe doznania to świetny sposób na wspaniałą wspólną zabawę.

Co najważniejsze deszcz nie oznacza zepsutych wakacji, a dziecko może nawet stwierdzić, że woli jak pada, bo przynajmniej rodzice się z nim bawią. Podczas ulewy lepiej nie wychodzić z hotelu, ale można się tam również świetnie bawić w sali zabaw, na korytarzach, czy w holu.

Duże okna hotelowe to sposób na obserwowanie deszczu spływającego po szybie, łapanie kropli paluszkiem oraz wiele innych zabaw, które z pewnością umilą tobie i dziecku pochmurne wakacje.

You may also like...