Dieta dla czterech łap

Bardzo ważnym elementem w wychowywaniu psa jest jego żywienie. Karma dla psów powinna być dobierana w szczególności pod względem wielkości psa. Jeśli posiadamy psa rasy mniejszej, powinniśmy wybierać karmy drobniejsze, a dla psów dużych- większe.

W takim przypadku, karmy są dopasowywane do wielkości pyska naszego pupila, ponieważ jeśli pokarm jest zbyt mały, to może przyczynić się do problemów trawiennych, jednak gdy jest on zbyt duży, może doprowadzić do zadławienia się czworonoga. Należy zwrócić uwagę na potrzeby zwierzęcia. Psy duże potrzebują wielu minerałów, co jest związane z rozwojem kości i zapobieganiem powstawania problemów ze stawami.

W przypadku piesków małych, należy pamiętać, że mają one mniejsze żołądki i ważne jest podawanie im pokarmu o większych właściwościach odżywczych. Takim sposobem będziemy mieli 100% pewność, że nasz pupil zjada wszystkie niezbędne dla jego rozwoju składniki. W obecnych czasach mamy ogromny wybór w doborze karmy, co z pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój naszych zwierząt.

You may also like...