Do czego służy woltomierz?

www.cdefgahc.com.pl folie ochronne Rzeszów https://dpf-online.pl/czyszczenie-i-regeneracja-dpf-kalisz/

Aby utrzymać akumulator w dobrej kondycji i uniknąć jego rozładowania w najmniej spodziewanym momencie, warto sprawdzać napięcie. Nie jest to czynność trudna. Wystarczy tylko zainwestować w odpowiednie urządzenie pomiarowe, które wskaże poziom napięcia akumulatora.

Woltomierz jest przyrządem, przy pomocy którego dokonuje się pomiaru napięcia elektrycznego. Koszt woltomierza waha się od kilkunastu do kilkadziesiąt złotych. Wielu kierowców twierdzi, że jest to doskonała inwestycja.

Jak wygląda dokonywanie pomiarów? Należy podpiąć woltomierz bezpośrednio do obwodu elektrycznego. Prawidłowo działający akumulator charakteryzuje się napięciem pomiędzy 12,5 a 13 V. Jeżeli woltomierz pokaże, że wartość jest niższa, może okazać, się, że następnego dnia pojawi się problem z odpaleniem silnika, bo akumulator nie będzie w stanie wygenerować odpowiedniej ilości prądu.

Zatem woltomierz pozwala na stałą kontrolę napięcia, dzięki czemu można odpowiednio wcześniej stwierdzić, czy akumulator następnego dnia nie rozładuje się. Pomiarów warto dokonywać kilka razy w tygodniu, najlepiej wieczorem. Woltomierz może okazać się najbardziej przydatny po długich okresach postoju pojazdu, kiedy auto nie było użytkowane.

Zazwyczaj problemy z odpaleniem silnika kierowcy mają w poniedziałek, po weekendzie, kiedy auto stało pod domem. Poza tym istotne jest, aby kontrolować stan naładowania akumulatora oraz jego napięcie zwłaszcza zimą. Niskie temperatury powodują, że napięcie akumulatora również spada.

You may also like...