Dwa mieszkania: idealne rozwiązanie

Wyprowadzka na przedmieścia to często upragniony moment par z kilkuletnim stażem, które już mają dość funkcjonowania w ciasnym mieszkaniu w blokowisku. We własnym domu jest tym wygodniej, gdy mamy dzieci.

Wreszcie każdy ma trochę przestrzeni dla siebie. Niestety dzieci szybko dorastają i niebawem może się okazać, że mają zupełnie inne poglądy na kwestię lokalizacji mieszkania.

Jest to prawdopodobne zwłaszcza wtedy, gdy szkoła znajduje się w mieście, a co za tym idzie – również większość kolegów i koleżanek z klasy spędza czas w centrum. Nasze dziecko nie może być przecież skazane na alienację.

Jedynym rozwiązaniem jest więc dowożenie syna lub córki do miasta, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Jak długo jednak można praktykować ciągłe dowożenie? Jeśli dziecko pójdzie na studia, mogłoby zamieszkać oddzielnie.

Do tego celu najlepiej nadaje się poprzednie mieszkanie w bloku. O ile więc tylko pozwalają nam na to środki finansowe, warto rozważyć posiadanie dwóch mieszkań i nie sprzedawać starego lokum w bloku, w celu kupienia domu za miastem.