Eksplozja akumulatora

https://sklep.skoda.pl/pl/sklep/b/231/kosmetyki-samochodowe.html www.chsd.org.pl

Akumulator może się po prostu zużyć, może też zamarznąć. W obu przypadkach właściciel będzie miał problem w postaci unieruchomionego auta. Przyjmuje się, że nowoczesne akumulatory powinny działać przynajmniej pięć lat, choć w zależności od modelu samochodu okres wynosi czasem nawet powyżej dekady.

Właściwości akumulatora zmieniają się z czasem, a właściwa konserwacja może sprawić, że unikniesz zepsucia. Dbanie o akumulator pozwoli Ci również uniknąć o wiele groźniejszego problemu, jakim jest eksplozja akumulatora. Nie zdarza się to często, ale niestety się zdarza.

Jak to możliwe, że akumulator nagle wybucha? Przyczyny mogą być różne. Prawdopodobna jest zawsze wada fabryczna, ale nawet bez niej możliwe, że eksploduje mieszanina wodorowo-tlenowa. Dotyczy to przede wszystkim akumulatorów, które zostały przeładowane w wyniku zasilania starą ładowarką.

Dlatego tez dobrze jest używać nowocześniejszych ładowarek, które „wiedzą” jak długo można ładować baterię. Gdy akumulator jest już pełen, ładowarka po prostu przestanie działać, a więc ryzyko eksplozji będzie znacznie mniejsze. Wybuchający akumulator to także efekt nieszczelnej struktury.

Wydobywający się z akumulatora gaz jest bardzo łatwo palny, a co oznacza, że wystarczy niewielka iskra, żeby doszło do eksplozji. O iskrę niestety łatwo – zapalony papieros albo iskra z ładowarki i wybuch gotowy. Eksplozja akumulatora nie zawsze jest groźna, ale zdarza się, że jest przyczyną pożaru.

Łatwo też o uszkodzenia ciała lub samochodu odpryskami.

You may also like...