Grzybica stóp

www.onlineubezpieczenia.com.pl centralpark.pl

Grzybica stóp to przykra i niestety bardzo popularna dolegliwość, która okazuje się zaraźliwa. Występuje u co piątego obywatela naszego kraju.

Jej rozwojowi sprzyja ciepło, ciemność i duża wilgotność. Najczęściej rozwija się więc u osób, przez długie godziny noszących zakryte obuwie, nieprzepuszczające powietrza lub uczęszczających na baseny czy sauny.

Aby zapobiegać jej, często przebywając w tego typu miejscach, nigdy nie powinno się decydować na chodzenie bez butów. Kiedy jedna osoba zachoruje na grzybicę, bardzo prawdopodobnie zarazi wszystkich tych, którzy z nią mieszkają.

Grzyby roznoszą się bowiem za pomocą pilnika do paznokci, ręcznika lub też obuwia. Szczególnie narażone są na tę chorobę osoby o obniżonej odporności, przyjmujące leki hormonalne lub chorujące na cukrzycę.

Objawami grzybicy są zaczerwienienia między palcami oraz wysuszona, pomarszczona skóra. Ulega ona też licznym pęknięciom, przez które też powstają kolejne zaczerwienienia.

Walkę z tą chorobą warto rozpocząć jak najszybciej. Można spokojnie posiłkować się środkami, dostępnymi w aptekach bez recepty.

Są one na tyle innowacyjne, że z pewnością powinny sobie poradzić z grzybicą przez kilkanaście dni.

You may also like...