Jaki akumulator wybrać do auta osobowego

czyszczenie dpf konin www.ytongsilka.pl rozcieńczalniki lakierów samochodowych

Akumulator to komponent pojazdu, który niestety trzeba co jakiś czas wymieniać, ze względu na jego ograniczoną żywotność. Dobra wiadomość jest taka, że nie trzeba tego wykonywać z pomocą mechanika.

Można dokonać zakupu akumulatora samodzielnie, ale pod warunkiem, że pamięta się o kilku ważnych kwestiach. Na początek trzeba wiedzieć, że na rynku mamy różne rodzaje akumulatorów.

Można wybierać spośród baterii kwasowo-ołowiowych, żelowych oraz AGM. Te pierwsze są uznawane za standardowe i powszechnie stosuje się je w pojazdach.

Druga kwestia do odpowiednie parametry. W zależności od pojemności silnika i modelu auta instaluje się w pojazdach akumulatory o różnej specyfikacji technicznej.

Zatem warto sprawdzić, jakimi parametrami charakteryzowała się poprzednia bateria bądź zajrzeć do książki pojazdu, gdzie również powinno być to napisane. Należy szczególną uwagę zwrócić na napięcie akumulatora oraz pojemność.

W większości aut osobowych mamy do czynienia z instalacją elektryczną o napięciu 12 wolt, ale warto to również skontrolować. Z kolei pojemność akumulatora ma duże znaczenie ponieważ powinna być dostosowana do zapotrzebowania na energię urządzeń znajdujących się na wyposażeniu samochodu.

Jeśli akumulator będzie miał zbyt niską pojemność, szybko będzie ulegał rozładowaniu i nie będzie w stanie dostarczyć urządzeniom pokładowym odpowiedniej ilości energii. Poza tym warto również zwrócić uwagę na producenta oraz oferowane opcje dodatkowe, takie jak pakiet assistance bądź przedłużona gwarancja.

You may also like...