Kazimierz Dolny

www.primastudio.pl

Kazimierz Dolny jest nazywany „perłą renesansu” mieści się tuż nad brzegiem Wisły w województwie lubelskim. Miasteczko liczy niewiele ponad 3 000 mieszkańców, ale to tam, co roku pojawiają się rzesze turystów z całej Polski. HistoriaKazimierza Dolnego, przez wielu Polaków uznawanego za jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, sięga aż XI wieku.

Jego korzystne położenie w połączeniu z bardzo cennymi zabytkami tworzy unikalny klimat miasteczka, które upodobało sobie wielu artystów. Przechadzając się pięknymi uliczkami na pewno otrzymasz propozycję pozowania do obrazu jednemu z ulicznych artystów. Centrum Kazimierzajest otoczone kunsztownie zdobionymi kamienicami (z okresu renesansu), a na samym środku rynku znajdziesz starą studnią.

Już od końca XIX wieku Kazimierz jest miejscowością wypoczynkową. Powstały tu liczne wille i pensjonaty dla turystów. Będąc w Kazimierzu warto odwiedzić przede wszystkim: Ruiny Zamku, Górę Trzech Krzyży i kościół farny.

Wiele osób odwiedza też to malownicze miasteczko ze względu na interesujące festiwale: Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” czy Festiwal Filmowy i Artystyczny „Lato Filmów”.

You may also like...