Kwestia napraw w wynajmowanym mieszkaniu lub domu

Nieruchomości inwestycyjne w Warszawie zarządca nieruchomości łódź

Wynajmowane mieszkanie jest opcją szczególnie dla tych, którzy uważają, że źle czuliby się na stancji czy w akademiku. Najczęściej, podczas wstępnych oględzin potencjalnego lokalu, zwraca się uwagę na jego ogólny stan.

Nie każdy jednak zastanawia się nad tym, co będzie, jeśli solidnie wyglądającej szafce wyłamią się drzwiczki, a rura pod zlewem zacznie przeciekać. Tymczasem bardzo ważną kwestią jest omówienie ewentualnych napraw z właścicielem domu.

Zapis, dotyczący naprawy zniszczonego bądź zużytego mienia, znajdującego się na wyposażeniu mieszkania czy domu, powinien znaleźć się w umowie najmu. Wynajmujący może bowiem zaznaczyć, że wszelkie naprawy mają się odbywać na koszt najemcy.

Wówczas osoby, które wynajmują mieszkanie, muszą ze wszystkim radzić sobie same – oczywiście, istnieje możliwość zatrudnienia fachowca, jednak opłacają go wtedy sami. Bywają i tacy właściciele, którzy wolą sami „załatwiać” kwestie ewentualnych napraw.

Zdarza się bowiem, że mają poleconych fachowców lub znajomych, którzy są w stanie pomóc za drobną opłatą, dlatego też wolą, by najemcy nie próbowali niczego na własną rękę.

You may also like...