Podpisywanie umowy sprzedaży

https://jandach.pl/pl/domy-mieszkania-poznan-smochowice PRAPA - Architekt Bydgoszcz

Wydawać by się mogło, że najważniejszym etapem kupowania mieszkania, jest jego poszukiwanie. To wtedy musimy dokładnie sprawdzić sam lokal, a także okolicę, w której przyjdzie nam mieszkać. Równie ważną kwestią jest jednak też samo podpisanie umowy sprzedaży – to właśnie wtedy, jeżeli nie dopilnujemy wszelkich formalności, mogą spotkać nas niemiłe konsekwencje.

Warto w tym momencie udać się do dobrego notariusza. Dobrze skorzystać z pomocy specjalisty, który sporządzał już umowy, np. dla kogoś z naszej rodziny bądź znajomych.

Jest to bardzo istotne, ponieważ notariusz nie ponosi odpowiedzialności za spisaną umowę. Skutki wszelkich błędów odczujemy więc wyłącznie na własnej skórze. Najbardziej problematyczną kwestią w czasie podpisywania umowy jest termin wyprowadzenia się z mieszkania poprzedniego właściciela.

Jeżeli chcemy mieć pewność, że nie będzie on sprawiał problemów, poprośmy, aby wymeldował się przed podpisaniem umowy. Na potwierdzenie, że w mieszkaniu nie są zameldowani już żadni lokatorzy, niech przedstawi nam zaświadczenie z Urzędu Miasta bądź Gminy. Dopiero wtedy możemy podpisywać dokument sprzedaży i wprowadzać się ze spokojnym sumieniem.

You may also like...