Tatry

mieszkania rynek pierwotny warszawa ursus Zakład Usługowo-Handlowy DEKARBUD oferuje wynajem dźwigów, podnośników koszowych oraz usługi remontowe i dekarskie

Większość obszaruTatrWysokich, rozciągających się między Tatrami Zachodnimi i Bielskimi znajduje się po stronie Słowacji. Do Tatrzańskiego Parku Narodowego należy niewielki (około 100 kilometrów kwadratowych), ale niezwykle malowniczy fragment.

Dominuje tu prawdziwie alpejski krajobraz – poszarpane szczyty, strome skalne ściany oraz przepiękne tatrzańskie stawy. Wyjątkowe piękno Tatr i cała przyroda tu występującą chronione są przez Tatrzański Park Narodowy.

W parku możemy spotkać kozice, jelenie, a nawet niedźwiedzie. Są to jedyne góry w naszym kraju o charakterze alpejskim, o widokach, które naprawdę zapierają dech w piersiach.

W granicach Polski wyróżnia się Tatry Zachodnie oraz Tatry Wysokie. Tatry Zachodnie są niższe, zbudowane z wapieni – masywy kryją liczne jaskinie, np.

Jaskinię Mroźną udostępnioną dla turystów,Jaskinię Mylną czy Jaskinię Naciekową. Atutem Tatr są doliny, na przykładDolina KościeliskaiDolina Chochołowska,które mogą zwiedzać mniej wprawni turyści i dzieci, podziwiając przy okazji piękno i majestat Tatr.

You may also like...