Trenuj swój mózg

Tak jak Twoje ciało, Twój mózg również potrzebuje treningu. Niekoniecznie tego na siłowni, gdzie wylewasz siódme poty. Jednak skoro dbasz o swoją kondycję fizyczną i zależy Ci na dobrym samopoczuciu i wyglądzie ciała, zadbaj również o kondycję swojego mózgu.

Jest on nieoderwalną częścią całego organizmu, a przy tym jednym z jego najważniejszych organów. Dzięki niemu myślisz, czujesz, a przede wszystkim jesteś świadomy siebie i otaczającego świata. Spożywasz odżywki keratynowe z myślą o mięśniach? I słusznie, bowiem wpływają one również na poprawę pamięci.

Możesz o nią również zadbać grając w różnego rodzaju gry planszowe wymagające kreatywnego myślenia, takie jak Scrabble, albo ćwicząc na świeżym powietrzy. Najoptymalniejsze efekty przyniesie bieganie, lub jazda na rowerze. Dzięki tej aktywności zyskujesz dwie korzyści w jednym.

Dbasz zarówno o ciało, jak i o mózg. Ćwicz mózg, aby poprawić jego kondycję, która pozytywnie wpłynie na samopoczucie i pewność siebie. Ułóż kostkę Rubika, rozwiąż krzyżówkę, lub sudoku.

Wystarczy, że na te czynności poświęcisz 15 minut dziennie, aby dostrzec efekty.

You may also like...