Współczesne budownictwo

www.hocoma.pl zarządcy nieruchomości warszawa Dekarstwo Poznań http://www.dekarbud.pl/PL-H23/uslugi-dekarskie,-remonty-dachow-w-poznaniu-i-pod-poznaniem.html

Analizując badania na temat społeczności lokalnych i osiedli mieszkaniowych w Wielkiej Brytanii można dojść do niepokojących wniosków, że mieszkanie na takim osiedlu niesie ze sobą więcej niebezpieczeństw, niż korzyści i lepiej jak najszybciej wyprowadzić się poza centrum miasta. Tymczasem powstaje również wiele nowoczesnych osiedli, na których życie to prawdziwa przyjemność. Wystarczy tylko wcielić w życie innowacje urbanistyczne i czerpać wzór nie z przeszłości, ale patrząc w przyszłość.

Należy postawić przede wszystkim na nowoczesność, ale także na środowisko, parki, miejsca handlu i usług. Na przykład nowoczesne cenrta mieszkaniowe w Stanach Zjednoczonych standardowo oferują oprócz wysokiej jakości mieszkań dodatkowe benefity, takie jak, przedszkola, biblioteki, a nawet szkoły, czy szkoły wyższe. Ważne, by zapewnić komfort mieszkańcom w różnym wieku i w różnej sytuacji życiowej, powinny więc być tam zarówno żłobki, jak i kluby seniora.

Takie osiedla stawiają na integrację, naturalnie powstają również kompleksy dedykowane dla jednej grupy wiekowej, jest to jednak oczywiście mniej rentowna inwestycja. Szybki dostęp do komunikacji miejskiej, zwłaszcza do metra, jest tam podstawą. Na dużych osiedlach na porządku dziennym jest także natychmiastowy dostęp do służby medycznej, straży pożarnej, czy nawet wewnętrznej policji – a przynajmniej ochrony mającej zapewnić maksymalne bezpieczeństwo mieszkańcom.

Ważne są także estetyczne aspekty takich miejsc, więc projekty od dobrych biur architektonicznych, jeszcze przed powstaniem inwestycji, mogą zachęcić potencjalnych kupców do nabycia takiego mieszkania.

You may also like...