Pod klucz czy stan deweloperski?

www.bialystok2012.pl wąż gazowy elastyczny

Jeśli przy zakupie mieszkania nieuniknione jest wzięcie kredytu, a stanowi to zdecydowaną większość przypadków, należy zastanowić się nad ostatecznym przeznaczeniem środków. Kredyt na mieszkanie w stanie deweloperskim obejmuje tylko zakup danego lokalu, więc jest stosunkowo mało skomplikowaną operacją.

Tymczasem kredyt na wykończenie mieszkania wiąże się z dużo większą ilością dokumentacji, kosztorysów i spraw do załatwienia. Bank musi posiadać dość precyzyjne informacje nie tylko na temat zakresu zamierzonych pracy, ale także terminu rozpoczęcia i zakończenia remontu, materiałów, które zostaną użyte oraz firmy, która zajmie się wykończeniem.

Wszystkie te sprawy nie są łatwe do ustalenia szczególnie na dłuższy czas przed rozpoczęciem pracy, więc nic dziwnego, że około 80% Polaków decyduje się na wykańczanie mieszkania we własnym zakresie. Wielu w tej sytuacji oszczędza na robociźnie wykonując niektóre prace samodzielnie lub z pomocą zaprzyjaźnionych fachowców.

Oba rozwiązania mają oczywiście swoje wady i zalety, dlatego przy wyborze sposobu kredytowania należy się dobrze nad nim zastanowić.

You may also like...