Jak sprawdzić, czy dziecko ma uczulenie na zwierzęta?

www.bepieczniwpasach.pl

Pojawienie się w domu zwierzaka to trudna decyzja, która nie powinna być podejmowana spontanicznie, tylko ze względu na dziecko, które marzy o własnym pupilu. Staje się jeszcze trudniejsza w przypadku, gdy maluch ma skłonności do alergii. W rodzicach narasta coraz więcej obaw, przy jednoczesnej chęci spełnienia marzenia swojej pociechy. Zanim zdecydujesz się na zakup psa czy kota, warto sprawdzić, czy twoje dziecko nie będzie miało z tym problemów.

Jak to zrobić? Najprostszym, a także najbardziej lubianym przez dzieci sposobem na sprawdzenie, czy występuje u nich alergia na zwierzęcą sierść, jest wizyta u hodowcy. Powinno się ją odbyć nawet jeśli decydujesz się na którąś z ras zwierząt, uznawanych powszechnie za niezbyt uczulające. Odwiedziny powinny trwać dosyć długo, a dla pewności powinna zostać także powtórzona po pewnym czasie. Tylko w ten sposób można sprawdzić, jakie jest samopoczucie dziecka po kontakcie z psem czy kotem.

Co powinno zwrócić twoją uwagę? Najczęstszymi objawami alergii na zwierzęta jest kaszel oraz katar i kichanie. Mogą pojawić się też problemy z oddychaniem. Zdarza się, że oczy stają się piekące i puchną, co w bardziej zaawansowanym stadium może prowadzić do zapalenia spojówek. Mogą pojawiać się także zmiany na skórze, np.

pokrzywka po polizaniu przez zwierzaka.

You may also like...