Mikromieszkania – modna inwestycja

Pierwsze pojawiły się we Wrocławiu, niedawno inwestycje ruszyły także w Krakowie i Warszawie. Są malutkie, popularne w zachodniej Europie i bardzo modne.

Dlatego ich wynajem, a od niedawna sprzedaż stanowi trafioną inwestycję i wcale niemały zysk. Polskim pionierem w zakresie mikroapartamentów była Spółka Dolnośląskie Inwestycje, która w niecały rok sprzedała około 150 tego typu lokali, a celowała w wynajem studencki.

Jak pomieścić wszystkie potrzebne meble w mieszkaniu do 20 mkw? Otóż, łóżko umieścić można pod biurkiem, miejsce pod antresolą służy jako zabudowana szafa, która naprawdę dużo mieści. Łazienka składa się w zasadzie tylko z kabiny prysznicowej, a pod słuchawką prysznica znajduje się sedes.

Kuchnia mieści się zazwyczaj w „szafie”. Aby nie tworzyć wrażenia zagracenia przestrzeni kuchnię odkrywa się tylko na moment przygotowywania posiłku.

Wiele sprzętów jest, ale może ich też nie być. Np.

składany stół jadalny czy fotel będący także sofą, jeśli zachodzi taka potrzeba. W razie nagłej potrzeby zmiany poczucia skali niektóre z mikroapartamentów wyposażone są w taras, gdzie zawsze przyjemnie poczytać można książkę lub zjeść śniadanie.

You may also like...