Wspaniałe i niezapomniane wakacje nie muszą oznaczać luksusu

Coraz częściej rodzice wybierając się na wakacje z dziećmi, wybierają modne zagraniczne kurorty i pobyt w pięciogwiazdkowych hotelach. Najlepiej z całodobową ofertą All inclusive, kilkoma basenami i koniecznie z klubem animacyjnym z polskimi opiekunami. Oczywiście decydują się na tak luksusową ofertę, uważajac, że jest to najlepszy sposób na wypoczynek dla dziecka.

Niestety bardzo często w praktyce wygląda to tak, że dzieci cały dzień spędzają z opiekunką bawiąc się na placu zabaw, kąpią się w basenie, czy grają w jakieś gry. Podczas gdy rodzice sączą drinka przy basenie i korzystają z kąpieli słonecznych. Praktycznie można powiedzieć, że przez większość dnia nie widzą swoich dzieci.

Skoro dobrze się bawią, nie płaczą nie uciekają stamtąd to jest im dobrze. Niestety nie dońca jest to prawdę, oczywiście może i dobrze się bawią, ale na pewno spodziewały się, że spędzą w końcu czas z rodzicami. Przecież dla dziecka, najważniejsza jest okazywana miłość oraz uśmiech rodziców.

Przytulenie, pogłaskanie po głowie i wspólna zabawa. Nawet najlepszy hotel nie jest w stanie tego zastąpić. Dzieci wolałyby usłyszeć, że są kochane niż jechać do Disneylandu.

Dlatego kochani rodzice zastanówcie się chwilę, nad tym jak zachowujecie się wobec dzieci. Kiedy ostatni raz przytuliliście swoje dziecko? Wspólne wakacje i wypoczynek nie może ograniczać się do przelotu samolotem i spania w jednym pokoju. Warto zmienić swoje postępowanie, póki jeszcze nie jest za późno.

You may also like...