Mieszkanie dla młodych

przygotowanie domu na sprzedaż Wzmacnianie istniejących obiektów to inaczej relining

Start w dorosłe życie to często poważna i trudna decyzja. Zwłaszcza teraz, gdy sytuacja na rynku pracy jest niepewna, wielu absolwentów uczelni wyższych nie znajduje zatrudnienia, ciężko więc o utrzymanie, szczególnie w dużych aglomeracjach. Wynajem mieszkania jest pozornie łatwiejszą opcją, jednak rozważając długofalowe „za” i „przeciw” dużo bardziej opłaca się zakup własnego lokum.

To jednak oczywiście kosztuje i to sporo. Na szczęście pojawia się coraz więcej programów i dofinansowań, które ułatwiają młodym ludziom wejście w dorosłość. Coraz więcej osiedli mieszkaniowych oferuje mieszkania z dofinansowaniem z programu Mieszkanie dla Młodych.

Takie mieszkania zwykle sprzedawane są w stanie deweloperskim, młodzi ludzie będą więc mieli pełną swobodę na wykończenie lokum według własnego pomysłu i możliwości finansowych, natomiast standard takich osiedli jest zwykle wysoki. Program MDM dotyczy mieszkań na rynku pierwotnym, muszą więc być kupione bezpośrednio od dewelopera lub spółdzielni mieszkaniowej. Program dotyczy ludzi, którzy nie ukończyli jeszcze 35 roku życia, mieszkanie musi być pierwszym zakupionym przez lokatora.

Dopłaty mogą sięgnąć nawet 40000 złotych, jest więc o co walczyć i w co inwestować. Dlatego warto wykorzystać możliwości, które oferują takie dofinansowania, by cieszyć się własnym mieszkaniem za dużo mniejszą cenę. Mieszkania są eleganckie, nowoczesne, wybudowane według najnowszych standardów – młodzi ludzie będą więc z pewnością zadowoleni z takiego wyboru.

You may also like...