Mieszkanie w skandynawskim stylu

http://viacon.pl/pl/sciany-oporowe-z-gruntu-zbrojonego Cristal Park: Apartamenty inwestycyjne Warszawa APM Development

Skandynawskie wnętrza zachwycają naturalnością, a jednocześnie prostotą. Ważną cechą w mieszkaniach jest czystość. Nie znajdziemy zatem niepotrzebnych bibelotów czy innych przedmiotów, które zajmują miejsce. Wnętrza są bowiem przestronne, a jednocześnie ujmują doborem dodatków. Mieszkańcy Skandynawii bardzo dbają o oświetlenie.

Duże okna są wręcz podstawą każdego mieszkania. Naturalne oświetlenie jest na tyle ważne, że często rezygnuje się z zasłon czy rolet zewnętrznych. Oświetlenie dzienne występuje w parze ze sztucznym. Nie ma jednak jednego źródła światła. Zamiast tego możemy zauważyć kilka lamp, rozmieszczonych niemal po całym mieszkaniu.

Bardzo ważne są również świece zapachowe na prezent. To właśnie one wpływają na klimat mieszkania, nadając mu przytulności. W przypadku tkanin należy zadbać o to, żeby były one naturalne. Najlepiej sprawdza się len, bawełna czy wełna. Meble powinny być lekkie, a jednocześnie proste.

Najczęściej wybierane są drewniane. Niekiedy drewno jest farbowane na biały kolor. W mieszkaniach skandynawskich króluje minimalizm. Nie oznacza to jednak, że nie ma żadnych elementów dekoracyjnych. Bardzo popularna jest porcelana bądź ozdobne figurki.

Nie ma ich jednak w nadmiarze, dzięki czemu można utrzymać w mieszkaniu porządek. W przypadku dużych pomieszczeń, warto zastanowić się nad kominkiem elektrycznym. Będzie on szczególnie przydatny w zimowe wieczory. Kolorystyka mieszkań skandynawskich jest stonowana. Jedynie dodatki mogą występować w bardziej wyrazistych kolorach.

You may also like...