Dlaczego tak często narzeka się na strzeżone osiedla mieszkaniowe?

kamery termowizyjne www.wirtualnaapteka.pl http://viacon.pl/pl/viablock

Strzeżone osiedle mieszkaniowe w pewnym momencie stało się wyznacznikiem prestiżu. Każda rodzina marzyła o przeprowadzce na takie osiedle, miały być bezpieczniejsze dla dzieci, zapewnić komfort rodzicom i odjąć trochę kłopotów związanych z nieustannym martwieniem się o nasz dobytek.

Natomiast coraz częściej pojawiają się również głosy negatywne na ich temat głoszące, że życie na strzeżonym osiedlu mieszkaniowym ma też swoje wady. Więc jak wypada bilans i co w takim osiedlu najbardziej przeszkadza? Strzeżone osiedla mieszkaniowe to stosunkowo nowa moda, propagująca elitaryzm, zamknięte przestrzenie dla wąskiej grupy ludzi i ekskluzywność.

Oczywiście, zapewniają ludziom spokój, zwykle towarzyszy im monitoring lub ochrona, przez co bezpieczeństwo wydaje się być dużo większe, może to się jednak jednocześnie równać z brakiem prywatności. Ludzie często narzekają, że bardzo ograniczają ich swobodę – można natknąć się na opinię, że ochrona potrafi interweniować już podczas głośniejszego oglądania filmu, czy zapraszania znajomych.

Przede wszystkim tworzą tez pewne bariery socjologiczne. Obecnie odgradzanie się od innych i tworzenie własnej przestrzeni jest „na czasie”, jednak stopniowo taka potrzeba zniknie, jesteśmy przecież istotami społecznymi i potrzebujemy kontaktu ze światem i dostępu do większych przestrzeni.

Zamiast tego powstają otoczone, ściśle zamknięte kliki, tworzące często sztuczne podziały. Być może dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkań na osiedlach otwartych.

You may also like...