Źródło prądu, czyli akumulator

części samochodowe serwis mercedes golęczewo samochodowe lakiery nawierzchniowe

Akumulator zamontowany w pojeździe stanowi źródło prądu. To dzięki niemu możliwe jest uruchomienie silnika oraz słuchanie radia podczas, gdy samochód nie jedzie. Prąd, generowany przez akumulator jest konieczny, aby silnik mógł odpalić.

Dawniej, jeszcze przed wynalezieniem akumulatora, silnik był uruchamiany pracą mięśni. Dziś, dzięki energii elektrycznej przechowywanej w akumulatorze, możliwe jest zapalenie silnika poprzez przekręcenie kluczyka w stacyjce. Trzeba wiedzieć, że akumulator nie wytwarza energii elektrycznej, ale magazynuje ją jako energię chemiczną.

Prąd dostarczany jest przez baterię w sytuacji, gdy silnik pojazdu nie jest uruchomiony. Zatem energia elektryczna przechowywana w akumulatorze jest zużywana, gdy samochód stoi na włączonych światłach lub, gdy słuchamy wtedy radia. Ponadto prąd czerpany z akumulatora wykorzystywany jest do każdego uruchomienia silnika.

W trakcie gdy samochód przemieszcza się, alternator uzupełnia braki energii w akumulatorze. W zależności od rodzaju samochodu, montuje się akumulatory o różnych parametrach technicznych, tak, aby akumulator był w stanie uruchomić silnik. Pojemność akumulatora powinna być uzależniona od mocy silnika oraz wyposażenia pojazdu, które wymaga do działa prądu elektrycznego.

Jako, że akumulator stanowi cenne źródło prądu, niezbędne do uruchomienia pojazdu i jego poruszania się po drogach, istotne jest, aby utrzymać go w dobrym stanie i odpowiednio go konserwować. Pozwoli to na zachowanie długiej żywotności akumulatora i bezproblemowe przewodzenie prądu do instalacji elektrycznej pojazdu.

You may also like...