Ogród zoologiczny w Pekinie

Ogród zoologiczny w Pekinie posiada długą tradycje. Jego początki sięgają XIV wieku, wtedy właśnie na terenie dzisiejszego zoo został założony cesarski park, który nazywany był Ogrodem Radosnej Dobroci.

Od XVII do początki XX wieku w ogrodzie hodowane były rośliny oraz zwierzęta, ale nie był udostępniany szerszej publice. Dopiero w 1908 roku, a jego rozmiary nie przekraczały 10 ha.

Aż do roku 1950 zoo podupadało, aż w końcu hodowanych tam było zaledwie kilka zwierząt, które nie były otoczone dostatecznie dobrą opieką. Rośliny pielęgnowane w ogrodzie zostały zniszczone.

Dopiero w roku 1950 zoo zostało ponownie oddane do użytku publicznego, a 5 lat później zmieniono jego nazwę z parku cesarskiego na ogród zoologiczny w Pekinie. Do końca lat 80’ ubiegłego stulecia, zoo powiększyło kilkakrotnie swoje rozmiary.

Oprócz tego zwiększyła się ilość hodowanych tam zwierząt, jak i roślin, które na co dzień zdobią te największe w Pekinie zoo. Codziennie odwiedza go bardzo duża liczba osób, a zoo zasłynęło przede wszystkim z takich atrakcji jak pandy wielkie i nosorożce.

You may also like...